ЗЛАТИБОР - ЧАЈЕТИНА 2020

22.09.2020. Златибор - УВОДНА СЕСИЈА – БИБЛИОТЕКЕ У КОВИД ОКРУЖЕЊУ

Председава -  Гордана Рудић

Тема : детерминација чинилаца који одређују ово време у реалном трајању и последице које проистичу – пресек стања и констатација нове реалности у раду библиотека

Уводничар - Мирко Марковић

У најјачем удару пандемије догодило се незамисливо – у огромном броју случајева уобичајени начини личне комуникације буквално су престали.
Чим је свет како тако дошао себи, појавили су се први свеобухватни напори како да се у потпуности овлада ситуацијом и у том склопу да се прикаже како дигитализација може да трансформишепостојећу праксу и стања. Социјална дистанца готово тренуно фаворизује дигиталне облике комуникације.
У првом плану је утицај дигиталних технологија на то како корисници, али и даваоци услуга могу да користе дигиталне алате за побољшање свог елокруга интересовања, али и глобално рада.
Трансформациони потенцијал дигитализације искористи у стварању високо повезаних интелигентних, ефикасних, поузданих и одрживих библиотечкох услуга.

Видео линк комуникација  са

Сузаном Данаиловом, директором Градске библиотеке „Браћа Миладиновци“ Скопље, С. Македонија,

Јасмином Нинков, директором Библиотеке града Београда,

Жељком Вучковићем, деканом ПФС УНС .

Након тога рад у пленуму.

23.09.2020. Чајетина - ЈАВНИ КУРИКУЛУМ

Обилазак библиотеке у Чајетини.и реч домаћина Снежане Ђенић
- Отварање  јавног курикулума скупа  и порука спонзора,

видео линк  :

Дејан Масликовиће, Помоћник министра културе за дигитализацију културног наслеђа и савременог стваралаштва

Дејан Ђукић, директор РНИДС.

Уводно предавање:
- УТИЦАЈ ОКРУЖЕЊА НА ЖИВОТ БИБЛИОТЕКА – Жељко Вучковић

Панел сесија:
 ДИЈАГНОСТИКА БИБЛИОТЕЧКИХ АМПЛИТУДА У ДОБА КОВИДА -
Модератори: Гордана Рудић, Јасмина Нинков и Мирко Марковић

On line biblio link „Библиотеке на интернету током пандемије COVID 19“.

Дарко Мирковић „Алтера“ Београд.

Ведрана Лугић и Тихомир Маројевић Градска књижница и читаоница Винковци и

: Адам Софронијевић, УБСМ - Београд,

14.45 – 15.30 - ПРИМЕРИ ДОБРЕ ПРАКСЕ
15.30 – Дискусије

С П О Н З О Р

Нова реалност у раду библиотека

-После драматичних догађаја из првих месеци 2020. године постало је јасно да дигитална стратегија у библиотечкој делатности више није оно што је до сад било ни на локалном а поготово не на глобалном нивоу.

Пандемија је поставила много тешких питања.

Питање свих питања је - како  библиотекари раде свој посао.

Библиотеке се морају навићи на реалност рада у COVID 19 окружењу.

НОВА РЕАЛНОСТ У РАДУ БИБЛИОТЕКА

ПЕСМОМ НА COVID 19

ЉУБИВОЈЕ РШУМОВИЋ

„Дрвене ноге“ (Фантазмагорија о Kовид страху)

Пандемија је поставила много тешких питања.
Питање свих питања је - како  библиотекари раде свој посао.

Библиотеке се морају навићи на реалност рада у COVID 19 окружењу.

У дане 22,23 и 24. септембра 2020. године, на Златибору и Чајетини организован је стручни скуп
„Библиотеке на интернету током пандемије COVID 19“.
ОДАВДЕ МОЖЕТЕ ПРАТИ РАД СКУПА:

Нови услови диктирају да дигиталне услуге и е-садржаји постају носиоци библиотечких услуга.